Jak tvořím?

u-MĚ-ní
hedvábí, kresba, malba

 

Blanka Drabová - umění

Hedvábí

Vezmu štětec do ruky, lehce se dotkne hedvábí. Barva přilnutá k němu se s ostýchavostí dotýká hedvábí a s radostí se rozpíjí do všech stran. Další a další doteky štětce pomáhají proměnit bílou hedvábnou plochu v barevnou hru. V tuto chvíli se uzavírám se do „hedvábného“ světa.

Vím, že stačí jen malá kaňka vedle a už není návratu. Když maluji, musím se uzavřít do svého světa a vnímat jen to natažené hedvábí na rámu a dát prostor své fantazii. Je to jen můj svět a kdo z vás tvoří, moc dobře ví, o čem píšu. V tu chvíli člověk vnímá ten přítomný okamžik, to zvláštní spojení s něčím, co nelze pojmenovat, čeho se nelze dotknout, ale co lze jen cítit, že tu je.

A když ušitím se z toho namalovaného hedvábí vykouzlí šaty, je to krásný pocit. A ještě více se vystupňuje při pohledu na roztančené hedvábí na těle modelky.
Hedvábí je lehký, vzdušný, příjemný, přírodní materiál. Nebojte se hedvábí, naše matka příroda nám ho nabízí, abychom se cítili krásně a příjemně. Jeho dotek na kůži Vám navodí pocit luxusu. Líbí se Vám?

Kresba

Kreslení mě doprovází všude, stačí jen mít u sebe tužku a papír, to mi nikdy nechybí, a už kreslím. Moje sešity, poznámkové bloky vždy byly a jsou a budou plné kreseb. Ze sešitů na mě koukají načrtnuté portréty přednášejících, spolucestujících, spolusedících – jsou plné kreseb rtů, očí, rukou, květin, siluet…

Při kreslení se nechám unést nějakou myšlenkou, slovem. Každé slovo má svou hloubku, svou sílu a já se snažím vyjádřit jeho význam i kresbou.

Miluji v kresbě jednoduchost, jen pár linek vyjádří pocit. Vše je tak trochu skryté před okem diváka, ale ve skutečnosti uvnitř sebe vnímá vše, co má kresba říct, je to tajemství. Najednou se každý spojí při pohledu na kresbu se svým tvořivým já.

Moje kresby mohou doplnit Váš interiér. Nakreslím Vám logo, motivační obrázek s textem, který se může stát součástí originálního trika reprezentující Vaši firmu, salón. Vše dle domluvy a na zakázku.

 

Blanka Drabová - umělkyně
Blanka Drabová - umělkyně

Malba

Malování je pro mě RADOST. Maluji z lásky ke světu, k životu, k umění, k sobě. Malování je závislost, když ji začnu cítit, beru štětec do ruky a nanáším vrstvy barev na plátno. U malování je nevýhoda, že ne vždy mám v kabelce štětec s paletou barev a pod paží neskrývám našepsované plátno. Touha malovat musí vydržet do mého ateliéru. Malování je snění s otevřenýma očima. Maluji, co cítím, co si představuji. Malby se stávají zpovědí mého já, otevírám svůj vnitřní svět. Někteří mu porozumí, někteří ne.

Každé ráno, každý okamžik tvého dne, ti pohled na tvůj obraz mnou malovaný rozzáří den, Znovu se napojíš na sebe, na svůj život, na své sny, vize. Znovu ti připomene kdo jsi, kam kráčíš. Každý pohled na něj tě uklidní a s lehkostí ti připomene, že je vše v pořádku, že je vše tak, jak má být. Obraz na zakázku je spojení tebe a tvého bytí přes moji tvorbu, přes vzájemné naladění. MÍT svůj obraz. Ladí to s tebou? Napiš a už se vše bude tvořit.