Hedvábný svět

Udělej si čas na sebe a ponoř se do hedvábného světa.

Milá ženo, tvořitelko, umělkyně,

možná tě v tuto chvíli, kdy čteš tyto řádky svazuje pocit, že neumíš kreslit, že nemáš žádnou fantazii, že nemáš čas…

A je ještě spousta pochybností, které tě mohou napadnout, ale zkus dát na pocit a jestli cítíš to krásné chvění, že chceš, tak to udělej a staň se součástí Hedvábného světa. Hedvábí ti navodí pocit luxusu, pocit jemnosti…pocit ženskosti…

Vím, že když se poprvé dotkneš štětcem hedvábí a budeš pozorovat, jak se barva rozpíjí do všech stran, jak vzniká pod tvými prsty barevná hra, která ti nedá pokoj a už se nebudeš chtít od ní odtrhnout.

Z tvé nevinné hry vznikne na hedvábí to nejkrásnější a nejlepší, co v tu chvíli tvoje já bude chtít a výsledkem bude nádherný šál či šátek z pravého přírodního hedvábí. Pro tebe, pro maminku, pro dceru, kamarádku…pro radost…

Co tě čeká v hedvábném světě?

Čekají na tebe čtyři delší videa ( cca 40 min ) a také pracovní listy.

1. Předem obdržíš malou startovací sadu

Startovací sada obsahuje: hedvábný šátek 74×74, tři barvy na hedvábí, kulatý štětec. Barevnost startovací sady si vybereš u objednávky.

2. video – Legenda o hedvábí

Budu ti vyprávět příběh o hedvábí, o jeho výrobě, o jeho tajemství a o důležitosti tvoření nás žen, o naší ženské energii.

3. video – Druhy hedvábí

Ukážu ti jednotlivé druhy hedvábí. A dozvíš se, co všechno potřebuješ pro malování na hedvábí a také si vytvoříš společně se mnou svůj první hedvábný šátek s abstraktním vzorem.

4. video – Hedvábí na rámu

Dozvíš se, jak si vypnout hedvábí na posuvný rám a seznámím tě se základními technikami malby na hedvábí.

5. video – Být v hedvábí

V posledním videu se naučíš, že můžeš malovat i bez posuvného rámu a během pár chvil namaluješ z hedvábných polotovarů malý dárek (kravatu, šátek). A na závěr? Nesmí chybět, jak se říká ,, třešnička na dortu,,.

Vytvoříš první šátky a jiné věci z hedvábí, věřím, že budeš nadšená jako já. Jsem přesvědčená, že zpracováním, náplní, pozitivními barvami se ti budou videa moc líbit a potěší tvoje smysly.

Výhodou je, že si je kdykoliv můžeš znovu přehrát a dívat se mi přímo pod prsty.

Ve FB skupině Hedvábný svět budu stále s tebou jako tvoje průvodkyně v tvém novém hedvábném světě. Navzájem se budeme inspirovat.

Pojď nahlédnout do Hedvábného světa:

Jak to bude technicky?

Hedvábný svět budeš mít přístupný v členské sekci na webu a to napořád. Můžeš se tedy k videím kdykoliv vracet.

Navíc ve FB skupině – se mě můžeš nacokoliv zeptat, můžete se s dalšími tvůrkyně navzájem inspirovat. Čeká tam na tebe přátelské, klidné a insiprativní prostěří.

Kolik tě bude Hedvábný svět stát?

Cena Hedvábného světa je

3 500 Kč / 140 Eur.

A přístup do něj ti zůstane napořád.

Součástí kurzu je balíček, který obsahuje malou startovací sadu – hedvábný šátek 74×74, tři barvy na hedvábí, kulatý štětec. Barevnou variantu balíčku si vybereš u objednávky.

Kdo tě Hedvábným světem provede?

Jmenuji se Blanka Drabová a s velkou radostí tě zvu do Hedvábného světa. Tento svět si tvořím, pěstuji, zkrášluji více než 20 let. Jsem v něm štastná. Je plný klidu, pohody a harmonie, něžné krásy a jemného doteku. V něm si hýčkám svoji ženskou energii.

Původním povoláním jsem učitelka Vv-Čj, ale touha věnovat se umění byla velká a tak jsem se začala věnovat tvoření naplno. Na prvním kurzu malování na hedvábí jsem pochopila, že jsem se setkala s něčím, co ovlivní mou uměleckou tvorbu. Úplně jsem se nadchla.

Zpočátku jsem se malování na hedvábí věnovala jen v ukradených chvilkách, kterých nebylo mnoho a byly doprovázeny výčitkami svědomí, že se nevěnuji jiným a jenom sobě, ale i tak to byly chvíle, které jsem si užívala. Začala jsem si tvořit svůj hedvábný svět, do kterého jsem vždy s radostí vplula a když jsem se vracela z něho do našeho světa, cítila jsem se znovuzrozená, odpočatá a štastná.

Nejdříve jsem začala malovat malé šátky, šály, kravaty a měla jsem velkou radost, že se líbí. Cítila jsem potřebu se v malování na hedvábí rozvíjet dál. S velkým obdivem jsem pozorovala úžasnou tvorbu Blanky Matragi.

Moje tvorba se posouvala dál. S maminkou jsme začaly tvořit šaty, sukně a tuniky z hedvábí. Vždy mám nádherný pocit, když na našich uměleckých večerech vidím rozevláté hedvábí na krásných modelkách.
Mám velkou radost a cítím vděčnost, že jsem před těmi dvaceti lety vyslyšela tu touhu a neskončila jsem s malováním na hedvábí po kurzu.

Blanka Drabová - umělkyně

Máš nějaké otázky? 

Napiš mi na: tvorim@blankadrab.cz